Fakültemiz

Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz
Fakültemiz

Fakültemizde Klinik Bilimler Bölümü’ne bağlı Ağız Diş, Çene Radyolojisi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Endodonti, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Restoratif Diş Tedavisi ve Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dallarında eğitim-öğretim ve hasta tedavi hizmeti verilmektedir.
Lisans Eğitimi; 2006-2007 eğitim-öğretim yılında başlanmıştır. Beş yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimize DİŞ HEKİMLİĞİ alanında Lisans / Yüksek lisans diploması verilmektedir.
Doktora Eğitimi; Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Endodonti Anabilim Dalında 2005-2006, Ortodonti Anabilim Dalında 2007-2008, Periodontoloji Anabilim Dalında 2007-2008 eğitim–öğretim yıllarında başlanmıştır.
Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi; DUS Sınavı ile yerleşen adaylara, Fakültemizde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş, Çene Radyolojisi, Endodonti, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi ve Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dallarında Uzmanlık eğitimi verilmektedir.
Öğrencilerimize 5 yıllık eğitimleri süresinde teorik eğitimleri ile birlikte Araştırma ve Fantom Laboratuvarlarında, çağdaş donanıma sahip modern Kliniklerimizde uygulamalı eğitim verilmekte, 4. ve 5. Sınıflarda yapmış oldukları stajlarla staj eğitimlerini tamamlamaktadırlar.
Fakültemizde en gelişmiş yöntem ve tekniklerin ışığında ülkemiz insanının ağız sağlığı gereksinimlerini sağlayabilecek, yeniliklere açık, meslek etiğine ve hasta haklarına saygılı, sorumluluk sahibi diş hekimleri, uzmanlar ve akademisyenler yetiştirilmektedir.
Başarımız ve farkımız; Fakültemiz modern diş hekimliği eğitiminin gerektirdiği bütün şartları sağlamakla birlikte pandemi döneminde de gerekli önlemler alınmıştır. Fakültemiz öğrencileri eğitim hizmetlerinde Ülkemizde ilk olan simultane demo görüntüleme sistemine sahip fantom laboratuvarında eğitim görmektedir. Dental tomografi ve dijital radyografi üniteleri ile birkaç saat içinde estetik porselen restorasyonlar (lamina, kroon, köprü, dolgu) yapmayı sağlayan CAD-CAM sistemi, Sert ve yumuşak doku lazer cihazlarının bulunduğu lazer kliniği, Mikroskop altında endodontik tedavilerin yapıldığı mikro-endodonti kliniği ve sedasyon/genel anestezi altında diş tedavisi uygulamaları gibi sahip olduğumuz bir çok imkanlarımız bizi diğer diş hekimliği fakültelerine göre avantajlı duruma getirmektedir.

Emojiyle Değerlendirin !

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0